9. ogólnopolska Noc Bibliotek, 7 października 2023 – nagranie webinarium

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarum poświęconego 9. edycji akcji Noc Bibliotek. Webinarium odbyło się 26 września 2023 r

Noc Bibliotek to jedno z największych wydarzeń czytelniczych w Polsce. W niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbliższych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, otwartych i dostępnych. Wspólnie kierujemy światło na biblioteki, pokazując wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności, by jak najwięcej ludzi uznało je za swoje miejsca.

W bibliotekach w całej Polsce czekają na czytelników specjalne wydarzenia – niecodzienne spotkania z literaturą i jej gwiazdami. Odbędą się m.in.: ogólnopolska zabawa literacka „Absurd nie czytać”, warsztaty improwizacji, spotkania śpiewacze, rozgrzewki integracyjne z opasłymi tomami, ostre dyżury biblioteczne, warsztaty detektywistyczne, wystawy zbiorów specjalnych i zwiedzanie magazynów, pokazy filmowe, silent disco i potańcówki, maratony czytania i łasuchy literackie oraz oczywiście nocowania w bibliotekach.

Podczas webinarium Katarzyna Sołtan-Młodożeniec, krajowa koordynatoprka Nocy bibliotek, opowiedziała o o idei, organizacji i wsparciu dla bibliotek.

Obejrzyj nagranie (ok. 63 min.):