„Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni.” – wyniki naboru

Znamy wyniki naboru do 2. etapu projektu “Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni.” Do udziału w projekcie zakwalifikowało się 30 bibliotek (łącznie 31 placówek bibliotecznych). Serdecznie gratulujemy przyjętym bibliotekom!

Zakwalifikowane biblioteki wyróżniają się wysokim poziomem przygotowania wniosków, znakomitą znajomością potrzeb w swoim otoczeniu, a także są zlokalizowane w miejscach, w których działania na rzecz uchodźców są najbardziej potrzebne. Wśród przyjętych bibliotek znajdują się zarówno placówki z małych i średnich miejscowości, w których brakuje działań wspierających osoby z Ukrainy, jak i biblioteki z dużych miast, w których skala migracji i liczba osób wymagających pomocy jest największa.

Dziękujemy za wszystkie otrzymane zgłoszenia i serdecznie gratulujemy bibliotekom przyjętym do 2. etapu projektu!

Kontakt:

Informacji na temat naboru udziela Monika Schmeichel-Zarzeczna, monika.schmeichel@frsi.org.pl, + 48 504 991 154


Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni, to innowacyjny projekt społeczno-edukacyjny, integrujący i inkluzywny, umożliwiający dzieciom i młodzieży oraz ich opiekunom zarówno z Ukrainy, jak i z Polski wspólną naukę, zabawę i nawiązywanie relacji.

Pilotaż projektu wystartował w maju 2022 r. Bierze w nim udział 20 bibliotek, wyróżniających się zaangażowaniem w pomoc i ofertą edukacyjno-rozwojową skierowaną do osób przybyłych z Ukrainy, mieszkających w Polsce. W tym projekcie dużo miejsca poświęcamy zajęciom edukacyjnym, kreatywnym, a także muzyczno-ruchowym zmniejszającym stres. Podkreślamy rolę biblioteki jako dobrego, przyjaznego miejsca, które nie tylko wspiera dzieci i młodzież w nauce, ale także  pomaga poznawać się, odkrywać pasje, rozwijać zainteresowania i miło spędzać wolny czas.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.