Działania bibliotek dla osób ze szczególnymi potrzebami i barierami dotyczącymi czytania – prosimy o wypełnienie ankiety

W związku z prowadzeniem nowego projektu, w którym będziemy pomagać bibliotekom w docieraniu do osób, które nie czytają lub nie odwiedzają bibliotek z powodu doświadczanych na co dzień trudności w czytaniu, prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Na odpowiedzi czekamy do 15 czerwca.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wraz z partnerami z Niemiec, Norwegii, Polski i Ukrainy, zaczyna nowy projekt wspierający integrację osób ze szczególnymi potrzebami i barierami poprzez działania w bibliotekach wykorzystujące odpowiednio dobrane książki i literaturę. Chcemy pomóc bibliotekom dotrzeć do osób, które nie czytają lub nie odwiedzają bibliotek z powodu doświadczanych na co dzień trudności w czytaniu: zdrowotnych lub związanych ze szczególną sytuacją życiową.

Chcemy jak najlepiej przygotować projektowe materiały i działania, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o udział w badaniu polegającym na wypełnieniu krótkiej ankiety dotyczącej doświadczeń Państwa bibliotek w pracy z takimi osobami. Będziemy bardzo wdzięczni za Państwa pomoc!

Ankieta jest dostępna tutaj: https://bit.ly/ksiazki-bez-barier-ankieta

Prosimy o jej wypełnienie do 15 czerwca 2023 r.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Agnieszką Koszowską, agnieszka.koszowska@frsi.org.pl.