Grupa „Kieruj w dobrym stylu!” na Facebooku

Powstała nowa grupa dla dyrektorek i dyrektorów bibliotek na Facebooku. To przestrzeń do wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji. Zachęcamy do dołączenia!

Założycielki i założyciele grupy „Kieruj w dobrym stylu! Sieć dyrektorek i dyrektorów bibliotek” piszą:

Jeśli chcesz uzyskać wsparcie, rozwiązać nurtujący Cię problem związany z zarządzaniem biblioteką, uzyskać informacje na aktualne tematy, poznać dyrektorki i dyrektorów bibliotek z różnych miejsc Polski – przyłącz się do nas! Promujemy hasło: Daj się wplątać! Chcemy w ten sposób podzielić się doświadczeniami w sieciowaniu kadry zarządzającej bibliotekami publicznymi.

Zapraszamy do przyłączenia się do grupy dyrektorek i dyrektorów bibliotek publicznych „Kieruj w dobrym stylu!” na Facebooku.

Grupa została założona przez dyrektorki i dyrektorów bibliotek z Grupy InicJaTyWy, w ramach programu koordynowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, by poznawać i wspierać właśnie takie dyrektorki i takich dyrektorów jak TY, zarządzających bibliotekami w całej Polsce.

Często o tym, czego doświadczamy na co dzień w naszej pracy, nie możemy z nikim porozmawiać, trudno nam znaleźć kogoś, kto przeżył już podobną sytuację, a najbardziej szukamy zrozumienia. Ta grupa da uczestnikom siłę i nadzieję na rozwiązanie problemu, a przynależność do niej pozwoli zobaczyć, że nie jesteś sam/a, że są inni, którzy czują to samo, co Ty. Dzielimy się swoimi doświadczeniami, dobrymi praktykami, prawnymi rozwiązaniami, wiedzą, ale i emocjami – kiedy tego potrzebujemy.  Przede wszystkim jednak poszerzamy krąg zaangażowanych i ceniących samodoskonalenie osób, które podobnie jak Ty zarządzają najlepszymi w Polsce instytucjami kultury – bibliotekami!

Jesteś dyrektorką lub dyrektorem biblioteki? Już teraz dołącz do grupy „Kieruj w dobrym stylu!”: http://bit.ly/Kieruj_FB


Grupa na Facebooku „Kieruj w dobrym stylu!” została założona przez Grupę InicJaTyWy. Grupa InicJaTyWy to kilkanaście dyrektorek i dyrektorów bibliotek, którzy od lat organizują spotkania lokalnych grup dyrektorskich. W czasie pandemii dalej prowadzą swoje działania, spotykając się online z dyrektorkami i dyrektorami bibliotek ze swojej okolicy, będąc z nimi w kontakcie telefonicznym i mejlowym.

Dowiedz się więcej o Grupie InicJaTyWy!


Grupa InicJaTyWy działa w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.