Konkurs Kompetencje cyfrowe w czasach przełomu – prześlij relację z wydarzenia zorganizowanego w ramach Tygodnia z Internetem 2023

Zapraszamy biblioteki oraz inne instytucje i organizacje, które uczestniczyły w kampanii All Digital Weeks 2023 do udziału w konkursie na relacje z wydarzeń. Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca.

All Digital Weeks to coroczna kampania promująca umiejętności cyfrowe i wartościowe zasoby oraz narzędzia świata cyfrowego. Wydarzenia w ramach kampanii (spotkania, szkolenia, konferencje, warsztaty itp.) odbywają się w bibliotekach, domach kultury, szkołach i innych instytucjach edukacyjnych i kulturalnych. W Polsce kampania znana jest pod nazwą Tydzień z Internetem – od 2011 roku koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Tegoroczna kampania trwała od 17 kwietnia do 7 maja 2023 r., a jej motywem przewodnim w Polsce było hasło „Ogarnij to! Kompetencje cyfrowe w czasach przełomu”.

Serdecznie zapraszamy biblioteki oraz inne instytucje i organizacje, które wzięły udział w kampanii, do udziału w konkursie „Konkurs Kompetencje cyfrowe w czasach przełomu”. Celem konkursu jest:

  • uzyskanie inspiracji – opisów działań instytucji i organizacji, w tym działań bibliotek, wspierających cele kampanii All Digital Weeks („Tydzień z Internetem 2023”),
  • promocja bibliotek jako miejsc dostępu do internetu oraz pozaformalnej edukacji cyfrowej skierowanej do wszystkich zainteresowanych,
  • rozwój zasobów edukacyjnych dla bibliotek udostępnianych na stronie biblioteki.org.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu relacji z wydarzenia lub wydarzeń zorganizowanych w ramach kampanii i przesłaniu linku do relacji w formie opisu ze zdjęciami, prezentacji, filmu lub innych mediów, zamieszczonej w internecie (np. na stronie WWW instytucji bądź organizacji lub jej profilu na portalu społecznościowym).

Zgłoszenia prosimy składać za pomocą formularza dostępnego tutaj: https://tinyurl.com/kompetencje-cyfrowe-TZI

Na relacje czekamy do 30 czerwca 2023 do godziny 23:59. Trzy najciekawsze nagrodzimy zestawami edukacyjnymi o wartości do 1000 zł.

Kontakt

Pytania w sprawie kampanii prosimy kierować do Agnieszki Koszowskiej, agnieszka.koszowska@frsi.org.pl

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.