Książki niosące nadzieję – zapraszamy na webinarium

25 października o godz. 11.00 organizujemy webinarium poświęcone „Książkom niosącym nadzieję” oraz możliwościom warsztatowym, jakie oferują książki „Prawy i Lewy“, „Coś i Nic“, „Wczoraj i Jutro“ Wydawnictwa Widnokrąg. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Nowy projekt literacki Wydawnictwa Widnokrąg jest odpowiedzią wydawcy na niespokojne czasy: wojnę w Ukrainie, kryzys gospodarczy, kryzys uchodźczy, kryzys klimatyczny, konsekwencje społeczne pandemii COVID-19, nieustanne zmiany w systemie edukacyjnym… W natłoku złych wiadomości i trudnych doświadczeń na największy stres narażeni są najmłodsi. To, czego potrzebują to nadzieja i poczucie bezpieczeństwa – wyjaśnia ideę projektu Anna Nowacka-Devillard z Wydawnictwa Widnokrąg i dodaje, że ma nadzieję, że książki wydane pod hasłem „Książki niosące nadzieję” pozwolą im je odnaleźć, choćby na czas lektury.

Do projektu wybierane są tytuły, które pokazują pozytywne rozwiązania trudnych problemów. Kształtują postawy takie jak, życzliwość, empatia, tolerancja, odwaga oraz świadomość własnej wartości. A także podkreślają znaczenie wspólnoty i solidarności w budowaniu poczucia bezpieczeństwa. Książki skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Taki jest niewątpliwie wielokrotnie nagradzany tryptyk „Prawy i Lewy“, „Coś i Nic“, „Wczoraj i Jutro“ autorstwa Anny Paszkiewicz i Kasi Walentynowicz, który w ramach projektu został wydany w języku ukraińskim i udostępniony bezpłatnie w formie ebooków na stronie wydawnictwa Widnokrąg razem ze scenariuszami zajęć dla szkół i bibliotek.

Serdecznie zapraszamy na webinarium poświęcone „Książkom niosącym nadzieję”, ktore odbędzie się w środę 25 października w godz. 11:00-12:00. Będziemy gościć autorkę tryptyku Annę Paszkiewicz, która podzieli się doświadczeniami z warsztatów dla dzieci prowadzonych na podstawie swoich książek i przedstawi propozycje ćwiczeń inspirowane wybranymi tytułami.

Anna Paszkiewicz jest autorką ponad sześćdziesięciu książek dla dzieci, w tym „Coś i Nic“, która znalazła się na międzynarodowej liście Białych Kruków 2021. Jej książki zostały przetłumaczone na wiele języków. Jest również autorką scenariuszy dla nauczycieli. Regularnie współpracuje z Promyczkiem, magazynem dla dzieci niewidomych i niedowidzących. Prowadzi warsztaty czytelnicze dla dzieci w szkołach i przedszkolach. Pisze również wiersze dla dorosłych.

Podczas webinarium Agnieszka Chmielewska z Wydawnictwa Widnokrąg opowie o projekcie i nowościach wydanych pod hasłem „Książki niosące nadzieję“ oraz o materiałach przygotowanych dla szkół i bibliotek.

Webinarium poprowadzi Agnieszka Koszowska z Fundacji FRSI.

Serdecznie zapraszamy bibliotekarki i bibliotekarzy z bibliotek, które zgłosiły się do konkursu „Książki niosące nadzieję” oraz wszystkie osoby zainteresowane. W czasie spotkania będzie możliwość wygrania pakietu książek z projektu „Książki niosące nadzieję” wydawnictwa Widnokrąg.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem: https://frsi.clickmeeting.com/ksiazki-niosace-nadzieje/register

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.
Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez FRSI.


Projekt „Książki niosące nadzieję” został współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa“.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.