Kultura to ludzie: rola marki osobistej liderek i liderów bibliotek w budowaniu wizerunku instytucji
Data publikacji: 06/12/24Podczas webinarium:
- dowiedzieliśmy się, jak efektywnie budować swoją markę osobistą w mediach społecznościowych, aby wzbudzać zaufanie i nawiązywać trwałe relacje z lokalną społecznością;
- zrozumieliśmy, jak Twoja autentyczność i konsekwencja w komunikacji mogą przełożyć się na spójny i silny wizerunek kierowanej przez Ciebie instytucji;
- poznaliśmy praktyczne strategie i narzędzia, które pomogą Ci zaistnieć w przestrzeni online;
- dowiedzieliśmy się, jak unikać najczęstszych błędów w budowaniu marki osobistej oraz jak wytrwać w konsekwentnym działaniu, nawet w natłoku codziennych obowiązków.
Webinarium było skierowane do liderek i liderów bibliotek, którzy chcieli zgłębić temat marki osobistej (personal branding) osób pracujących w sektorze kultury oraz jej wpływ na wizerunek instytucji.
Osobą prezentującą był Dawid Lewandowski – ekspert ds. marketingu kultury i social media, z pasją do budowania autentycznych marek osobistych. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK, poszerzył swoje wykształcenie o psychologię reklamy i komunikacji. Doświadczenie zdobywał m.in. w dziale PR jednej z największych instytucji kultury w Polsce. Wiceprezes Fundacji ZW działającej na polu edukacji kulturalnej, opiekującej się m. in. Archiwum Natalii LL. Od 2021 roku działa online jako „Artysta na socialu”, wspierając artystów i marki osobiste w budowaniu obecności online, która przyciąga, angażuje i autentycznie oddaje ich wartości oraz pasje.
Webinarium poprowadził Damian Domański – wiceprezes Stowarzyszenia Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek INICJATYWY.
Obejrzyj nagranie. Czas trwania: 1:11:02
LINK: https://www.youtube.com/watch?v=G6d6p6XBdvo
Webinarium zostało realizowane przez Stowarzyszenie Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek INICJATYWY ze środków Programu Rozwoju Bibliotek. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.