Osoby z dysleksją w bibliotece – co warto wiedzieć?

27 czerwca w godz. 18:00-19:00 organizujemy webinarium, podczas którego przybliżymy temat funkcjonowania osób z dysleksją oraz podpowiemy, jak uwzględniać potrzeby tej grupy, przygotowując ofertę biblioteki. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Webinarium skierowane jest do osób pracujących w bibliotece, które w swojej pracy mają kontakt z osobami neuratypowymi, w tym osobami z dysleksją. Webinarium organizujemy w ramach projektu „Książki bez granic”. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane.

Podczas webinarium opowiemy między innymi:

  • czym jest dysleksja, na czym polega,
  • jak funkcjonują osoby z dysleksją, jakie mają potrzeby,
  • jakich trudności doświadczają takie osoby, jaki wpływ mogą mieć te trudności na czytanie i/lub korzystanie z bibliotek,
  • w jaki sposób można pracować z osobami z dysleksją,
  • jak projektować przestrzeń i ofertę biblioteki, by w jak największym stopniu odpowiadały potrzebom tych osób.

Naszą ekspertką będzie Urszula Grzegorczyk – licencjonowana metodyczka programów Davisa®, członkini Davis Dyslexia Association International w USA oraz Davis Dyslexia Facilitators Association w Wielkiej Brytanii. Prowadzi Programy Davisa® dla dzieci, młodzieży i dorosłych dotyczące:

  • korekcji dysleksji,
  • opanowania skupienia (ADD i ADHD),
  • opanowania matematyki.

Pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym z dysleksją, dyskalkulią, ADHD i ADD pokonać trudności z czytaniem, pisaniem, skupieniem uwagi, zrozumieniem matematyki. Autorka strony Akademia Dysleksji.

Webinarium poprowadzi Agnieszka Koszowska z FRSI.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem: https://frsi.clickmeeting.com/osoby-z-dysleksja-w-bibliotece-co-warto-wiedziec/register

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez FRSI.

Zapraszamy!


Projekt realizujemy ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ w partnerstwie: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (Polska, lider), Fundacja Powszechnego Czytania (Polska), Stadt Köln (Niemcy), Leser søker bok (Norwegia), Trøndelag fylkebibliotek (Norwegia), Українська бібліотечна асоціація (Ukraina) – partner stowarzyszony.