Skorzystaj z materiałów „Szkoły o Migracji”

Chcesz zainicjować lub rozwijać w swojej bibliotece działania społeczne, kulturalne i edukacyjne dot. migracji? Skorzystaj ze scenariusza, narzędziownika i podcastu "Szkoły o Migracji"!

Jesteś bliotekarką / bibliotekarzem lub nauczycielem / nauczycielką? A może animatorką / animatorem kultury? Chcesz sprawić, żeby Twoja społeczność była bardziej włączająca i otwarta na różnorodność? Uczestnicy i uczestniczki programu szkoleniowo-edukacyjnego „Szkoła o Migracji” (projektu Strefy WolnoSłowej) przygotowali podcast, scenariusz warsztatów oraz narzędziownik, w których dzielą się dobrymi praktykami i dają kilka wskazówek do działania.

Możesz wysłuchać podcastu razem z grupą, z którą (współ)pracujesz, z osobami, z którymi działasz, a pozostałe materiały wykorzystać do późniejszej dyskusji.

Posłuchaj podcastu!


Projekt Strefy WolnoSłowej „Szkoła o Migracji” skierowany jest do:

  • osób z małych ośrodków miejskich, które chcą inicjować i rozwijać w swoim miejscu zamieszkania działania społeczne, kulturalne i edukacyjne o migracji,
  • wszystkich chcących budować przestrzenie do spotkania dla osób o różnym pochodzeniu kulturowym, współtworzyć projekty, rozmowy, wydarzenia z osobami migranckimi i uchodźczymi, działać na rzecz zrozumienia różnorodności, rzetelnej informacji i budowania wielokulturowej wspólnoty w swojej społeczności.

Do Szkoły o Migracji przyjęto osoby, które chciały w swoim otoczeniu zainicjować działania dla i z migrantami i migrantkami, poznać ich historie oraz zdobyć rzetelną wiedzę z zakresu potrzeb i problemów, z jakimi mierzą się osoby przybywające do Polski i Europy.

Celem Szkoły jest wyposażenie uczestniczek i uczestników w niezbędne narzędzia i wiedzę, by móc działać lokalnie w zakresie tworzenia wydarzeń w temacie migracji.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.