Święta Wielkanocne w Polsce i w Ukrainie. Zapraszamy na webinarium

W czwartek 30 marca, o godz. 11:00 organizujemy webinarium poświęcone ukraińskim zwyczajom świątecznym. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Podczas webinarium:

  • porozmawiamy o podobieństwach i różnicach w obchodach świąt wielkanocnych w Polsce i Ukrainie,
  • ukraińskich obrzędach i zwyczajach świątecznych.

Ekspertka: Olena Kaplysh – Ukrainka, Lwowianka, a od ponad 20 lat, trochę z wyboru a trochę z przypadku, również Warszawianka. Z wykształcenia politolog. Od 2004 roku działa społecznie, również w organizacjach pozarządowych. Trochę naturalnie stały się jej bliskie zwyczaje polskie i ukraińskie, w szczególności świąteczne. Stara się zachowywać zwyczaje rodzinne i regionalne w obchodach świąt. Wyznaniowo – grekokatoliczka. Lubi różnorodność regionalną, dialekty, ciekawostki etniczne.

Webinarium poprowadzi Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem: https://fundacjafrsi.clickmeeting.com/swieta-wielkanocne-w-polsce-i-w-ukrainie/register

Przed rejestracją na webinaria należy zapoznać się z „Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego”.

Zapraszamy!

***

Webinarium odbywa się w ramach cyklu edukacyjnego będącego częścią projektu „Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni”.Projekt realizowany jest przez międzynarodową organizację humanitarną Save the Children International oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Więcej informacji o projekcie znajduje się na tej stronie: https://bibliotekidlaukrainy.org.pl/biblioteka-dla-wszystkich/