Ty też możesz uczyć matematyki (na zielono!) czyli pomysły i inspiracje na zabawy dla najmłodszych – zapraszamy na webinarium

25 maja o godzinie 11:00 organizujemy drugie webinarium w projekcie "Matematyka na zielono". Podczas webinarium opowiemy o pomysłach na ekologiczne i matematyczne zabawy dla młodszych dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Webinarium kierujemy przede wszystkim do osób pracujących z dziećmi w szkołach i bibliotekach, ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych jego tematyką.

Matematyka może być przestrzenią zabawy, przeżywania radości i uczenia (się) w relacji. Poznawanie jej ogromnego, potężnego świata można zacząć już od najmłodszych lat, małymi krokami, w sprzyjającym środowisku. Na webinarium opowiem o moich doświadczeniach matematycznych, ekologicznych zabaw z maluchami. Będzie o tym, że mniej znaczy więcej, o tym, jak stwarzać ciekawe preteksty do liczenia i mierzenia  i jeszcze o tym, że jeśli rozumiesz, co to znaczy 1+1 = 2, to prawdopodobnie masz wszystko, żeby wprowadzać najmłodszych w świat matematyki. Podzielę się swoimi pomysłami i źródłami inspiracji.

Nasza ekspertka: Anna Krawczyk – z wykształcenia i doświadczenia: polonistka, bibliotekarka, trenerka, moderatorka design thinking. Od 10 lat zajmuje się szeroko rozumianą edukacją cyfrową i nauką programowania, zawodowo związana ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Mama trójki dzieci, entuzjastka edukacji domowej i przydomowego mikrogospodarstwa.

Webinarium poprowadzi Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Uwaga! W trakcie webinarium zorganizujemy mini-konkurs, w trakcie którego będzie można wygrać pakiet książek dla swojej biblioteki!

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:

https://frsi.clickmeeting.com/ty-tez-mozesz-uczyc-matematyki-na-zielono-czyli-pomysly-i-inspiracje-na-ekologiczne-matematyczne/register

Przed rejestracją na webinaria należy zapoznać się z „Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego”.

Serdecznie zapraszamy!

 


Projekt „Matematyka na zielono” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z  Fundacją mBanku.